Dodaj witrynę do ulubionychDodaj stronę do ulubionychUstaw jako stronę startowąDrukuj stronę
Mapa strony
Galeria zdjęć
Polish English German
Niepodlegla
Biuletyn Informacji Publicznej Transportowego Dozoru Technicznego
Elektroniczna Skrzynka Podawcza
Informacje: Kandydaci na egzamin diagnostów mogą sprawdzić termin egzaminu oraz swój status zakwalifikowania na egzamin            Duplikaty poświadczeń zbiorników LPG
START Jednostka Inspekcyjna TDT Kolejny sukces TDT na posiedzeniu ECWRV!

23

lis

2018

Kolejny sukces TDT na posiedzeniu ECWRV!

PNG

Transportowy Dozór Techniczny, jako jedyna jednostka w Europie spoza Niemiec, uzyskał możliwość umieszczania certyfikatów zgodności dla materiałów dodatkowych w niemieckim rejestrze certyfikowanych materiałów dodatkowych do spawania pojazdów szynowych i ich części składowych zgodnie z rozdziałem 5.3.2 normy EN 15085-4, w którym do tej pory zamieszczane były jedynie certyfikaty wydawane przez DB Systemtechnik GmbH Werkstoff- und Fügetechnik, I.T-IVI 3(2) Fachberatungsstelle Schweißtechnik Zertifizierungsstelle für Schweißzusätze.


W listopadzie w węgierskim Szolnok odbyło się 19. Posiedzenie Europejskiego Komitetu ds. Spawania Pojazdów Szynowych (ECWRV), skupiające jednostki certyfikujące producentów pojazdów szynowych zgodnie z serią normą EN 15085.

 

W spotkaniu uczestniczyli także przedstawiciele Transportowego Dozoru Technicznego (TDT), który posiada status stałego członka tej europejskiej organizacji ds. spawania pojazdów szynowych i ich części. Przedstawiciele TDT przedstawili na forum grupy prezentację dotyczącą dopuszczania materiałów dodatkowych do spawania, która wywołała ogromne zainteresowanie jej uczestników. Członkom komitetu zostały przybliżone podstawy normatywne w tym zakresie, wykazane zostało doświadczenie TDT w dopuszczaniu tego typu oraz zostały przybliżone procedury certyfikacji w Polsce.

 

Należy podkreślić, że podczas posiedzenia ECWRV ustalono, iż Transportowy Dozór Techniczny, jako pierwsza i jedyna jednostka w Europie spoza Niemiec, zostanie dopuszczony do niemieckiego rejestru certyfikatów materiałów dodatkowych do spawania, w którym do tej pory znajdowały się jedynie certyfikaty wydane przez Deutsche Bahn (DB AG). To oznacza, że polskie podmioty, i nie tylko, zajmujące się produkcją materiałów dodatkowych do spawania uzyskały możliwość uzyskania certyfikatów potwierdzających spełnienie wymagań rozdziału 5.3.2 normy EN 15085-4 oraz możliwość ich stosowania podczas spawania pojazdów szynowych i ich części składowych w TDT. Jest to kolejny obszar, obok spawania pojazdów szynowych i ich części składowych oraz spawania zbiorników zgodnie z RID, w którym TDT uzyskał na poziomie europejskim możliwość ułatwień dla polskich podmiotów działających w tych obszarach w dostępie do rynku europejskiego, w tym niemieckiego.

 

Podczas spotkania potwierdzono też termin 6. międzynarodowej konferencji spawalniczej JoinTrans: odbędzie się ona w dniach 12-13 maja 2020 r. w Warszawie, a organizatorem jej będzie TDT wraz z DVS/SLV Halle. Warto zaznaczyć, że ta odbywająca się od dziesięciu lat konferencja, dotycząca spawania pojazdów szynowych i ich części, była organizowana wyłącznie przez DVS/SLV Halle w Niemczech. Po raz pierwszy odbędzie się ona poza terenem Niemiec – właśnie w Warszawie.

 

 


Copyright © 2010 - Transportowy Dozór Techniczny